Dsgnr Martin Hruška

Entertainment architect and Stage Designer

Dsgnr Martin Hruška
vyhledávaný český stage designer a entertainment architect, specializující se na tvorbu scén pro přední české a světové hvězdy. Od roku 2006 je výhradně zastupován společností v New Yorku Stage and Light design.LLC. Navrhoval scény např. pro comeback Lucie 2014, 20let Chinaski v O2 Areně aj. a spoluprácoval s hvězdami, jako je BoneyM, Nazareth, Sandra, Manowar.

Narozen 10.6.1971 v České Republice, syn známé české operní pěvkyně Vítězslavy Bobákové a tanečníka, choreografa, herce a posléze režiséra Jiřího Hrušky. Od dětství díky profesi svých rodičů vyrůstal v prostředí zákulisí divadla. Jeho kariéra začala ve 13 letech, kdy založil se svými kamarády kapelu Captor a stal se jejím zvukařem, osvětlovačem a později i managerem. V roce 1990 založil gramofonovou společnost a recording studio Gapa Music. V průběhu doby si prošel profesemi jako jsou rigger, technická produkce, zvukař, osvětlovač a v roce 1997 založil společnost Show Technology pro stavbu scén a výrobu jevištních technologií, ve stejném roce dostal možnost navrhnout jeviště pro skupinu Nazareth a jeho návrhy se dostaly i k produkci skupiny AC/DC, která od něj odkoupila návrh designu jeviště. Díky svému talentu v designu a zkušenostech získaných v hudebním průmyslu v průběhu let spolupracoval s takovými hvězdami a na projektech jako jsou: BoneyM, Nazareth, Sandra, Manowar, Lord of the dance, Karel Gott, Lucie, Chinaski 20let, České hudební ceny Anděl - Czech Music Awards, Česká Miss a stal se jedním z nejvyhledávanějších stage designerů u nás i v zahraničí.

Martin Hruška má dvě děti, Jakuba *2000 a dceru Nelu *2014, jeho manželkou je Michaela Hrušková Kocourová, manažerka, Petra Koláře a Ewy Farné, producentka  hudebních cen Anděl a bývalá právnička Karla Gotta zpěváka který prodal více než  40 mlionů alb po celém světě.

 MORE PHOTOS >

The extraordinary style and creativity of designer Martin Hruška has evolved through almost 25 years of concerts, concert tours, television shows and events for international companies. His
sophisticated stage designs, which are developed with regard to the funct ional i ty of the project , are appreciated both in his native Czech Republic and abroad. He was born in 1971 in the Czech Republic.